201711.20

M. Chatys na forum w Szanghaju

Mateusz Chatys reprezentował Ośrodek Spraw Azjatyckich na forum EU-China Young Thinkers Forum, zorganizowanym przez European Youth Forum i All-China Youth Federation. W dwóch panelach omawiano kolejno: podobieństwa i różnice dyplomacji kulturalnej pomiędzy Chinami i Unią Europejską oraz rolę młodzieży w dyplomacji kulturalnej. W forum brali udział badacze m. in. z Chinese Academy of Social Science, Beijing Normal University, China Institute of International Studies, Pallas Athene Geopolitocal Fundation czy Fundation for Strategic Research. Uczestnicy forum mieli również przyjemność uczestniczyć w 4th Meeting of EU-China High Level People-to-People Dialogue, którego głównymi gośćmi byli komisarz UE Tibor Navracsics i wicepremier ChRL Liu Yandong.