Seminarium na Uniwersytecie Chile

16 marca 2023 r., w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki „Inicjatywa "Pasa i Szlaku" w państwach rozwijających się: Chińska Republika Ludowa jako podmiot multilateralny i normatywny” prof. Mierzejewski, dr Jura oraz prof. M. Esteban wzięli udział w seminarium poświęconym stosunkom Chińskiej Republiki Ludowej z Unią Europejską.

Prowadzącą była prof. Dorotea Lopez - dyrektor Instytut Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Chile. W trakcie spotkania poruszono kwestie wielowymiarowości stosunków Chiny-UE, a także co jest przedmiotem badań współpracę w państwach Globalnego Południa. Podkreślono zróżnicowanie aktorów w relacjach bilateralnych. W trakcie sesji pytań odnoszono się do mechanizmów screeningu inwestycji zagranicznych, który jest przedmiotem rozważań w Ameryce Południowej. Dr Jura wyjaśniał kwestie związane z wojną na Ukrainie i sojuszu Federacji Rosyjskiej z Chińską Republiką Ludową. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Trzech mężczyzn i jedna kobieta siedzący przy stoliku podczas seminarium/Three men and one woman sitting at a table during a seminar