Prof. Mierzejewski na wizycie badawczej w RPA

W ramach prowadzonych badań nt. polityki chińskiej wobec państw rozwijających się prof. Mierzejewski oraz dr Jarosław Jura odbyli rozmowy, wywiady w Republice Południowej Afryki. W czasie dwutygodniowej wizyty rozmowy odbyły się m.in. w South African Institute for International Studies, Insitute for Pan-African Studies and Conversation oraz University of South Africa. Ponadto tematykę obecności Chiny omówiono w czasie spotkań w przedstawicielami misji zagranicznych w Pretorii oraz niezależnymi ekspertami. Prof. Mierzejewski i dr Jarosław Jura wzięli również udział w trzech konferencjach i warsztatach dotyczących problematyki chińskiej aktywności w Afryce. Grant realizowany jest na podstawie umowy UMO 2019/33/B/HS5/01667.

Szyld z informacją dotyczącą Uniwersytetu Johannesburgu/Signboard with information about the University of Johannesburg