Ośrodek Spraw Azjatyckich prowadzi szeroko zakrojony monitoring wydarzeń politycznych, gospodarczych i społecznych w państwach Azji Wschodniej. W ramach podjętych działań publikujemy cztery miesięczne periodyki Monitor ChińskiMonitor JapońskiMonitor Koreański oraz Monitor Wietnamski ze specjalnym komentarzem naszych ekspertów. Miesięczniki te zawierają kompendium bieżących wydarzeń ze szczególnym naciskiem na aktywność tychże państw w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W przypadku chińskim kładziony jest również nacisk na aktywność chińskich władz lokalnych w tym regionie Europy i w Polsce.

monitorchinski„Monitor Chiński” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Chinach, ze szczególnym naciskiem na działania Chin w regionie Europy Środkowej oraz działania zagraniczne chińskich władz lokalnych w prowincji Syczuan i Guangdong. Monitor opracowuje dr Bartosz Kowalski – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.

„Monitor Japoński” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Japonii, ze szczególnym naciskiem na działania tego kraju w regionie Europy Środkowej i w Unii Europejskiej. Monitor opracowuje dr Marcin Socha – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.

„Monitor Koreański” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Korei Południowej, ze szczególnym naciskiem na działania Korei Południowej w regionie Europy Środkowej oraz relacje międzykoreańskie. Monitor opracowuje mgr Joanna Jatczak – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.
„Monitor Wietnamski” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Wietnamie, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z państwami Półwyspu Indochińskiego oraz krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Materiał opracowuje dr Michał Zaręba – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.