Ośrodek Spraw Azjatyckich prowadzi szeroko zakrojony monitoring wydarzeń politycznych, gospodarczych i społecznych w państwach Azji Wschodniej. W ramach podjętych działań publikujemy sześć miesięcznych periodyków Monitor ChińskiMonitor JapońskiMonitor KoreańskiMonitor Wietnamski, Monitor ASEAN oraz Monitor Chiny-Bałkany ze specjalnym komentarzem naszych ekspertów. Miesięczniki te zawierają kompendium bieżących wydarzeń ze szczególnym naciskiem na aktywność tychże państw w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W przypadku chińskim kładziony jest również nacisk na aktywność chińskich władz lokalnych w tym regionie Europy, Azji Południowo-Wschodniej i w Polsce.

 

 

monitorchinski„Monitor Chiński” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Chinach, ze szczególnym naciskiem na działania Chin w regionie Europy Środkowej oraz działania zagraniczne chińskich władz lokalnych w prowincji Syczuan i Guangdong. Monitor opracowuje dr Bartosz Kowalski – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.

 


 
 

„Monitor Japoński” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Japonii, ze szczególnym naciskiem na działania tego kraju w regionie Europy Środkowej i w Unii Europejskiej. Monitor opracowuje dr Marcin Socha – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.

 


 
 

„Monitor Koreański” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Korei Południowej, ze szczególnym naciskiem na działania Korei Południowej w regionie Europy Środkowej oraz relacje międzykoreańskie. Monitor opracowuje mgr Joanna Jatczak – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.

 


 
 

„Monitor Wietnamski” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w Wietnamie, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z państwami Półwyspu Indochińskiego oraz krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Monitor opracowuje dr Michał Zaręba – analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.

 
  

„Monitor Chiny-Bałkany” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualnymi stosunkami bilateralnymi państw Półwyspu Bałkańskiego z Chinami ze szczególnym naciskiem na współpracę w ramach formatu 16+1 oraz inicjatywy Pasa i Szlaku. Monitor opracowuje mgr Przemysław Ciborek – młodszy analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.

 


 
 

„Monitor ASEAN” omawia i komentuje najważniejsze wydarzenia związane z aktualną sytuacją polityczną, gospodarczą i społeczną w państwach Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej, ze szczególnym naciskiem na działania Chin w regionie. Monitor opracowuje mgr Mateusz Chatys – młodszy analityk Ośrodka Spraw Azjatyckich.