201907.15

Trzecia edycja szkoły letniej OSA UŁ dla studentów z Chin!

15 lipca rozpoczęła się trzecia edycja szkoły letniej „Understanding Poland”, przeznaczona dla studentów z chińskich uczelni. Do Łodzi przyjechało tym razem 200 studentów z różnych regionów Chin, w tym z uczelni partnerskich UŁ, takich jak prestiżowy Nankai University w Tianjinie czy Sichuan University z Chengdu.

Studenci z Chin będą próbowali swoich sił w nauce języka polskiego, poznają historię i kulturę Polski. Będzie również czas na wycieczki: Żelazowa Wola, Warszawa, natura w Spale i oczywiście Łódź – miasto w procesie rewitalizacji.

image_processing20190709-28101-1ol9tre

W drugiej części – edukacyjnej – studenci wezmą udział w wybranych modułach kształcenia, organizowanych przez Wydziały: Biologii i Ochrony Środowiska, Ekonomiczno-Socjologiczny, Filologiczny, Filozoficzno-Historyczny, Matematyki i Informatyki oraz Zarządzania. Na zakończenie będzie, tradycyjny już, Grill na Rogach.

Uniwersytet Łódzki od lat promuje swoją ofertę edukacyjną w miastach partnerskich Łodzi tj. Tianjin, Chengdu i Guangzhou. Niezwykle pomocne dla nas jest również partnerstwo województwa łódzkiego z chińskim regionem Syczuan.

W tym roku szkoła letnia uzyskała wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Organizatorem Szkoły jest Ośrodek Spraw Azjatyckich UŁ, którym kieruje prof. Dominik Mierzejewski (WSMiP).

źródło: uni.lodz.pl