201811.22

Zaproszenie: Chiny w EŚW

Dlaczego premier Orban wspiera „wielkie odrodzenie narodu chińskiego”? Czy doradca prezydenta Zemana, Ye Jianming wróci na posadę? Czy Chiny w relacjach z Europą Środkową-Wschodnią powielają model RWPG? Co daje format 16+1?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w czasie prezentacji raportów współfinansowanych przez Fundację KGHM oraz przez MSZ RP. W dyskusji udział wezmą prof. Dominik Mierzejewski oraz dr Bartosz Kowalski (OSA UŁ) a także dyskutanci: Radosław Flisiuk (Naczelnik Wydziału Chińskiego, MSZ RP), dr Jarosław Jura (Uczelnia Łazarskiego) i dr Michał Bogusz (Ośrodek Studiów Wschodnich).

Raporty zostały przygotowane przez analityków Ośrodka Spraw Azjatyckich i poświęcone są aktywności Chin w formacie 16+1 oraz współpracy lokalnej. Raport współfinansowany przez Fundację KGHM: Aktywność polityczna i gospodarcza Chińskiej Republiki Ludowej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej dostępny do pobrania w tym miejscu, natomiast raport finansowany z programu Dyplomacji publicznej i samorządowej MSZ RP: Interakcje władz lokalnych w formacie 16+1. Wnioski dla Polski jest dostępny do pobrania w tym miejscu.

W imieniu Ośrodka Spraw Azjatyckich UŁ zapraszamy na dyskusję, która odbędzie się w Pałacu Biedermanna w Sali Kominkowej, 26 listopada o godzinie 17.00. Przewidujemy ok. dwugodzinną debatę po czym zapraszamy na drobny poczęstunek. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesłanie formularza elektronicznego z rejestracją na debatę dostępnego pod adresem https://bit.ly/2DtlsJ0